Kategórie

T 910 Mk7, 9PA Rubber

T 910 Mk7, 9PA Rubber
Výrobca: Grand Power
Kód produktu: T 910 Mk6, 9PA Rubber
Vernostné body: 0
Dostupnosť: 1
Cena: 385.0€
Bez DPH: 320.8€

Model používa modifikovaný rám triedy Mk7.

Model T10/T910 je obranná zbraň na streľbu gumovými projektilmi. Na prvý pohľad je identická s modelom P1 vyrábanom v kalibri 9mm Luger. T rada bola vyvinutá na základe požiadaviek zákazníka z krajiny, kde zákon neumožňuje osobnú ochranu riešiť "ostrou" zbraňou. Názov T bol odvodený od slova TRAUMATIC čo v preklade znamená traumatický, nakoľko bolesť, ktorú spôsobí zásah takýmto projektilom, je naozaj traumatická, paralyzujúca a hlavne zásah takouto strelou je nesmrtiaci.

Telo, rám zbrane je vyrobený z polyamidu GF 30 ako u ostatných rámov štandardných pištolí. Rám je identický s rámom Mk6. Je vybavený drážkou Picatinny pre pripevnenie rôznych taktických doplnkov. Túto zbraň považujeme za obzvlášť zaujímavú pre zložky, kde použitie zbrane so štandardnou muníciou môže vysoko pravdepodobne spôsobiť zranenie aj osobám, ktoré nie sú priamym objektom zásahu (železničná polícia, letecká ochrana, sprievody v lietadlách, SBS atď.), alebo streľbou ostrou muníciou môžu byť spôsobené závažné škody.

Bicí a spúšťový mechanizmus vychádza z konštrukčne overenej koncepcie K100. Spúšťový mechanizmus je vybavený manuálnou poistkou pre bezpečné zaistenie pri natiahnutom, predpätom bicom mechanizme. Spúšťový mechanizmus pracuje v SA/DA režime.

Oceľový záver je povrchovo upravený černením. Systém uzamykania funguje na princípe dynamického záveru s pevne uloženou hlavňou. Hlaveň je napevno prichytená k oceľovej vložke, ktorá je sadou fixačných kolíkov spojená z plastovým rámom. Hlaveň T10 je bez vývrtu, opatrená prekážkami, ktoré zabraňujú nabitie ostrého streliva do nábojovej komory. Hlaveň T910 je z vývrtom a po nábojovej komore je priemer hlavne zúžený na 6mm.

Parametre zbrane:
Kaliber   10x22 T  
Režim   SA/DA - dvojčinný systém  
Odpor spúšte   25/38N  
Kapacita zásobníka   15 (16)  
Materiál zásobníka   oceľ  
Celková dĺžka   187,5mm  
Výška bez zásobníka   136mm  
Celková šírka   36mm  
Dĺžka hlavne   93mm  
Hmotnosť bez zásobníka   700g  
Hmotnosť s prázdnym zásobníkom   770g  
Bezpečnostné prvky   bezpečnostný ozub na kohúte
blokovanie úderníka
obojstranná manuálna poistka  
Ovládanie   obojstranné  
Mieridlá v základnom prevedení   kovový stranovo nastaviteľný cieľnik
kovová muška  
Súčasť dodávky   plastový kufrík
2 zásobníky na 15(16) nábojov
inbusový kľúč
čistiaca kefka  

 

Napísať recenziu

Vaše meno:


Vaša recenzia: Poznámka: HTML nie je preložené!

Hodnotenie: Zlé            Dobré

Opište kód z obrázku: