TESTOVALI SMEKarabínová konverzia CAA RONI CZ DUTY 07/08

RECENZIA


ARMSAN Samonabíjacie brokovnice

RECENZIA

PRIPRAVUJEME TESTSamopal SCORPION EVO 3 S1
FOTOGRAFIE

TÝŽDEN S ČESKOU ZBROJOVKOU

SPOLOČNÁ POĽOVAČKA NA BAŽANTY

Kontakt
Vážení strelci, poľovníci a priatelia brokových zbraní,

Koncom roka 2012, tak ako sme informovali na webovej stránke, naša spoločnosť doviezla z Turecka brokové pušky značky Armsan.


Spoločnosť Armsan je kľúčovým výrobcom brokových zbraní v Turecku s 305 zamestnancami. Pod Spoločnosť Armsan patria Khanshotguns a Ataarms, obe tieto spoločnosti predstavujú dlhoročné skúsenosti a majstrovskú odbornosť vo výrobe samonabíjacich a opakovacích brokovníc. Brokovnice tohto výrobcu sú kvalitatívne na úrovni renomovaných talianskych značiek ako je Beretta a Benelli. Jediným rozdielom sú použité materiály na pažbách a predpažbiach, kde Armsan poskytuje kvalitný turecký orech a vysokopevnostné polyméry (ABC plast).


Nosným produktom spoločnosti Armsan je typ Phenoma. Jedná sa o samonabíjaciu brokovnicu v kalibri .12/76. Phenoma sa vyrába s dĺžkami hlavní 24"/26"/28" a 30". Zásobník je trubicový a jeho kapacita je 5 nábojov. Mechanizmus odberu plynov je uložený v predpažbí a jedná sa o Hi-Tech materiál a technológiu ktorá zaručuje bezporuchové cykly aj v extrémnych podmienkach. Púzdro záveru je vyrobené s vysokopevnostného leteckého hliníku, ktorého povrchová úprava začína pri klasickej eloxácii, cez lesklý kovový povrch, až po rôzne farebné úpravy. Spúšťový mechanizmus je veľmi presný, takmer sa dá konštatovať, že sa jedná o športovo ladenú spúšť s ergonomickým lúčikom, v ktorom je integrovaná bezpečnostná poistka – zaistené/odistené. Ani použitie rukavíc nebráni komfortnej streľbe. Rozborka zbrane k čisteniu alebo transportu sa vykonáva jednoduchým odskrutkovaním uzatváracieho čapu zásobníkovej trubice, následne sa vytiahne hlaveň z púzdra záveru a brokovnica je pripravená na čistenie, profilaktiku alebo transport. K zbrani sa štandardne dodávajú sady dvoch čokov, prvá poskytuje hustejší rozptyl a druhá pre jednotné strely, tieto čoky boli špeciálne vyvinuté pre triedu Phenoma. Súčasťou zbrane je elegantný transportný plastový kufor.


Druhy brokovníc Phenoma, ktorými disponujeme: Lawa, Desero, Milita, Argentum a Aura.


Ďalším typom, ktorý sme doviezli od výrobcu Armsan, je P612C v prevedení poľovnícke multicamo. Jedná sa o opakovaciu brokovnicu tzv. pumpu s dĺžkou hlavne 76 cm. Nábojová trubica je pre 5 nábojov. Kaliber je .12/76.


Klasickým typom, ktorý máme je P612 S Combo, jedná sa o opakovaciu brokovnicu v čiernom prevedení s polymérovou pažbou a predpažbím. Dĺžka hlavne je 71 cm a trubicový zásobník pojme 5 nábojov 12/76. K zbrani je aj náhradná cylindrická hlaveň dĺžky 61 cm s pevnými taktickými mieridlami. Výhodou tejto brokovnice je to, že sa z poľovníckej brokovnice dá prerobiť jednoduchým postupom na brokovnicu športovú.


Športových strelcov potešíme dvomi superšportmi. Jedná sa o samonabíjacie typy A612 DW Sporting a A612 S Sporting. Obe brokové automaty sú s dĺžkami hlavní 76 cm. Prvá je v drevenom prevedení (turecký orech) a má staviteľnú lícnicu pažby. Druhá je v červenom prevedení a pažba a predpažbie sú v plastovom prevedení. Tieto typy majú vonkajšie vymeniteľné čoky. Tieto typy sú špeciálne určené na disciplíny Trap a Skeet, ale môžu nájsť aj uplatnenie medzi náročnými poľovníkmi.


Strelcov z brokovníc, ktorý obľubujú taktické brokovnice potešíme dvoma „pumpami“, ktoré vyzerajú naozaj „tacticool“. Sú to Armtac RS-X2 Nato Green a Armtac RS-X2 Full picatinny. Jedná sa o obranné brokovnice moderného charakteru s dĺžkami hlavní 47 cm. Trubicový zásobník u oboch typov je na 5 nábojov .12/76.


Všetky vyššie uvedené brokovnice majú svetlovodnú mušku truglo, ktoráje šdandartne dodávaná. Brokovnice rady Armtac RS-X2 majú dioptrický cieľnik a montážne lišty typu picatinny MIL-STD-1913, určené na montáž rôzneho príslušenstva. Typ Phenoma má na púzdre záveru 11 mm rybinu na upevnenie montážnej lišty napr. pre kolimátor.


Brokovnice sú momentálne vystavené v obchode v priestoroch Strelnice Hodkovce. Ak by ste mali záujem o testovanie z vyššie uvedených typov, volajte +421 917 794 628 a dohodnite si termín.


V najbližšej dobe pripravujeme fyzický test vyššie uvedených zbraní.


ARMSAN.com ARMSAN Katalóg

NOVINKY & PRIPRAVUJEME GRAND POWER P45 & P9M

Klubové súťaže v Paintball a Airsoft, ale aj pre jednotlivcov, strelecké trojbojové súťaže pre kluby aj jednotlivcov.

Vzlety balónom pre deti a dospelých.

Akcia Samopal vz.58Akcia Samopal vz.58

PIXIS